dnes je 22.1.2025

Input:

361/2003 Sb., Zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, ve znění účinném k 1.7.2005

č. 361/2003 Sb., Zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, ve znění účinném k 1.7.2005
ZÁKON
ze dne 23. září 2003
o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů
Ve znění:
Předpis č.
K datu
Poznámka
436/2004 Sb.
(k 1.10.2004)
mění slova v § 43 odst. 2 písm. e), v § 103 odst. 1 a 2, v § 130 odst. 1 písm. g)
586/2004 Sb.
(k 1.1.2005)
v § 13 odst. 1 ruší písm. f), mění slova v odst. 3
626/2004 Sb.
(k 1.1.2005)
mění, odsouvá účinnost o jeden rok
169/2005 Sb.
(k 1.1.2006)
v § 83 odst. 3 vkládá věty, nové přechodné ustanovení
Dosud neuvedeno
253/2005 Sb.
(k 1.7.2005)
v § 86 mění odstavec 3
Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky:
ČÁST PRVNÍ
OBECNÁ USTANOVENÍ
§ 1
Předmět úpravy a rozsah působnosti
(1)  Tento zákon upravuje právní poměry fyzických osob, které v bezpečnostním sboru vykonávají službu (dále jen „příslušník”), jejich odměňování, řízení ve věcech služebního poměru a organizační věci služby (dále jen „služební vztahy”). Bezpečnostním sborem se rozumí Policie České republiky, Hasičský záchranný sbor České republiky, Celní správa České republiky, Vězeňská služba České republiky, Bezpečnostní informační služba a Úřad pro zahraniční styky a informace.
(2)  V čele Policie České republiky je policejní prezident, Hasičského záchranného sboru České republiky je generální ředitel, Celní správy České republiky je generální ředitel Generálního ředitelství cel, Vězeňské služby České republiky je generální ředitel, Bezpečnostní informační služby je ředitel a Úřadu pro zahraniční styky a informace je ředitel (dále jen „ředitel bezpečnostního sboru”).
(3)  Příslušník je ve služebním poměru k České republice. Práva a povinnosti České republiky vůči příslušníkovi plní příslušný bezpečnostní sbor.
(4)  Výkonem služby se pro účely tohoto zákona rozumí
a)  úkony a činnosti realizující oprávnění a povinnosti stanovené právními předpisy upravujícími působnost bezpečnostních sborů,
b)  soustřeďování, vyhodnocování a evidování informací a údajů potřebných pro výkon služby, včetně činnosti v operačních a informačních střediscích,
c)  řízení výkonu služby,
d)  činnost ve vzdělávacích, technických a účelových zařízeních, která pro výkon služby zabezpečují přípravu příslušníků a výzkumné, technické a další podmínky, a to v rozsahu stanoveném ředitelem bezpečnostního sboru, a
e)  plnění úkolů Bezpečnostní informační služby a Úřadu pro zahraniční styky a informace (dále jen „zpravodajská služba”).
§ 2
Pravomoc jednat a rozhodovat ve věcech služebního poměru
(1)  Ředitel bezpečnostního sboru jedná a rozhoduje jménem státu ve věcech služebního poměru příslušníků, nestanoví-li zvláštní právní předpis jinak.1) V rozsahu jím stanoveném jednají a rozhodují též vedoucí organizačních částí bezpečnostního sboru. Ve věcech služebního poměru příslušníků Policie České republiky, kteří jsou povoláni k plnění úkolů Ministerstva vnitra (dále jen „ministerstvo”), nebo ředitelů policejních škol a škol požární ochrany jedná a rozhoduje ministr vnitra.
(2)  Ve věcech služebního poměru ředitele bezpečnostního sboru, není-li dále stanoveno jinak, jedná a rozhoduje ministr, jemuž je ředitel bezpečnostního sboru odpovědný za činnost bezpečnostního sboru nebo z výkonu funkce podle zvláštního právního předpisu,2) a ve věcech služebního poměru ředitele Bezpečnostní informační služby jedná a rozhoduje vládou určený člen vlády, nestanoví-li zvláštní právní předpis3) jinak (dále jen „nadřízený ředitele bezpečnostního sboru”).
(3)  Ministr vnitra, ministr financí a ministr spravedlnosti mohou na žádost ředitele bezpečnostního sboru pověřit
a) 
Nahrávám...
Nahrávám...